تبلیغات
mobahan مباهن تازه ها و رباتیك ونرم افزار و برنامه نویسی و فناوری ودانلود و... - دوازده تکنولوژی برای تبدیل شدن به انسان ماشینی
mobahan مباهن تازه ها و رباتیك ونرم افزار و برنامه نویسی و فناوری ودانلود و...
آیا میدانید امسال هم پربازدید ترین وبلاگ میهن بلاگ بودیم به من ایمیل بزنیدmobahan@in.com
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


باعرض سلام وعرض ادب خدمت كاربر گرامی امید وارم در این وبلاگ لحظات خوشی را سپری كنید. شما هم میتوانید بانظرات خود ما را راهنمایی كنید. (آیا میدانید امسال هم پربازدید ترین وبلاگ میهن بلاگ بودیم) كپی مطالی این وبلاگ فقط با درج آدرس وبلاگ ومنبع قانونی میباشد. مدیر وبلاگ

مدیر وبلاگ :
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
كدام مطلب سایت را زیادكنیم؟

دوازده تکنولوژی برای تبدیل شدن به انسان ماشینی 

Bruce-cyborg_narenji_ir.jpg

علم همیشه حرکتی رو به جلو دارد و البته همه چیز -از جمله جسم انسان - هم با این پیشرفت همراه است. طی قرن ها انسان ها آموخته اند که چگونه برای زندگی طولانی تر و سالم تر باید با تغییرات جهان تطبیق پیدا کنند. برخی از این پیشرفت ها برای ادامه حیات ضروری به نظر می رسند، برخی هم به گونه ای بوده اند که باعث تخصصی شدن و ماندگاری بیشتر بدن انسان شده اند. از دیرباز برخی هم به دنبال راه هایی برای تولید ارگانهایی با قدرت، سرعت و کیفیت بیشتر برای دست یابی به ناممکن ها بوده اند.

 

در ادامه شاهد 12 تکنولوژی ویژه هستید، که ما را از انسان ضعیف به ابرانسان تبدیل خواهند کرد.

 

دید بیونیک

cy1_narenji_ir.jpg

تا به حال آرزو کرده اید که توانایی دید در شب را داشتید؟ یا دارای قدرت بینایی بی نقص و چند برابری بودید؟ خب، چشم بیونیک قادر خواهد بود که این امکان را به شما هدیه کند. امروزه این تکنولوژی می تواند قدرت بینایی را به افراد نابینا بازگرداند، اما تحقیقات سازگاری دید، در حال نزدیک شدن به هدف خود برای دید در شب کامل و توانایی دید دوردست ها است. چشم بیونیک به شما قابلیت دیدی فراتر از استعداد انسانهای عادی را خواهد بخشید.

 

C-Leg

cy2_narenji_ir.jpg

سی-لگ یک پای مصنوعی متعلق به ارتش است که توسط یک سیستم هوشمند، گام برداشتن کاربرش را 50 بار در ثانیه سنجش و کنترل می کند و به فرد توانایی راه رفتن تقریبا عادی را می دهد. این پا که یکی از پیشرفته ترین اندام مصنوعی دنیا است، فعلا فقط برای استفاده سربازان معلول ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. این پای تیتانیومی قدرت و دوامی بیش از پای سالم هر انسانی را دارد. البته اگر عضو ارتش آمریکا نباشید باید مبلغی حدود 30 تا 40 هزار دلار را برای به دست آوردن آن پرداخت کنید.

 

اسکلت خارجی XOS

cy3_narenji_ir.jpg

اگر فیلم مرد آهنین را دیده باشید، احتمالا با خودتان گفته اید که: "کجا می شود یکی از اینها را پیدا کرد؟" اگر بر درخواست تان اصرار دارید، سری به شرکت ریتون بزنید. اسکلت خارجی XOS را می توانید همانند یک کت بپوشید و بعد از آن وزنه های 90 کیلویی را به راحتی جابجا کنید! یا اینکه بدون هیچ زحمتی با یک دست 500 شنا بروید. اگر فقط از امکان پرواز و حمل اسلحه های عجیب و غریب چشم پوشی کنید، حالا شما هم یک مرد آهنین هستنید.

 

کمربند موشکی

cy4_narenji_ir.jpg

از سال 1960 تا کنون جت های تک نفره و کمربند های موشکی زیادی به شکل موفقیت آمیزی آزمون شده اند. اگر شما نمی دانید که با 125 هزار دلار پول اضافی تان چکار کنید، می توانید صاحب یکی از این کمربند های موشکی شوید و هربار 30 ثانیه با آن پرواز کنید! یا یک جت پک پیشرفته تر بخرید و به مدت 9 دقیقه در آسمان پرواز کنید. حداقل اینکه یک مسافرت صبح گاهی دل انگیز به دیار باقی خواهید داشت.

 

گوش بیونیک

ear_narenji_ir.jpg

تمامی گوش های الکترونیک امروزی شامل یک بخش کاشتنی (implant)، نرم افزار، پردازنده و یک بخش پوشیدنی برای قسمت خارجی گوش هستند. این سیستم به شما اجازه می دهد که دنیا را بسیار بهتر بشنوید و قدرت شنوایی بسیار بهتر از هر انسانی در دنیا را داشته باشید. این ابزار ها امروزه برای بهبود قدرت افراد ناشنوا و کم شنوا به کار می روند، اما مطمئنا این قابلیت را هم دارند تا توانایی گوش های سالم را هم چند برابر کنند.

 

تی شرت ضد گلوله!

shooting_narenji_ir.jpg

سبک و کاملا راحت است، اما مطمئنا با پارچه نخی دوخته نشده است. جنس این لباس یکی دیگر از هدایای نانوتکنولوژی است. تار و پود پارچه این لباس را نانو لوله های کربنی تشکیل می دهند. این لباس هفده برابر محکم تر از محصولات کیولار و چهار برابر محکم تر از تار عنکبوت است. حتما می دانید که تار عنکبوت هم 5 برابر محکم تر از تارهای فولادی مشابه اش است. هنوز ممکن است گلوله ردی از خود بر جای گذارد، اما به گمانم تحمل یک خون مردگی چند روزه بر روی پوست، راحت تر از سوراخ گلوله باشد.

 

سایبرنتیک

cy7_narenji_ir.jpg

نظرتان درباره یک ماشین که بتواند از ذهن تان دستور بگیرد و کارها را حتی سریعتر از جسم تان انجام دهد چیست؟ با دیدن یک میمون که راه رفتن رباتی را بر روی تردمیل از هزاران کیلومتر دورتر کنترل می کند چه احساسی خواهید داشت؟ اولی که چندی پیش به انجام رسید و برای دیدن دومی هم نیاز نیست که زیاد منتظر بمانیم. محققین سایبرنتیک امروزه شعار کاری خود را اینگونه بیان می کنند:"اگر بتوانید خوابش را ببینید، می توانید انجامش دهید." به نظر می رسد که این دوستان مراکز تحقیقاتی را با دیزنی لند اشتباه گرفته اند!

 

ایمپلنت های اعصاب

cy9_narenji_ir.jpg

Neurotechnology یک حوزه تحقیقاتی جدید است که با کاشتن برخی ابزار ها در مغز، به شما این امکان را می دهد که با تفکر و قدرت ذهن دستگاه های اطرافتان را کنترل کنید. به گونه ای که یک فرد فلج کامل تنها با یک تراشه کوچک می تواند دستگاهی به بزرگی یک را اتاق تحت فرمان خویش درآورد. بسته به دستگاهی که کنترل می کنید، سوپرمن باید شاگردتان شود.

 

باز تولید

regeneration2_narenji_ir.jpg

Holy Grail یا جام زندگی، آرزوی بسیاری از مردم و عقده روحی تعداد محدودی از آنها است که با تکنولوژی های جدید در حال تحقق است. دانشمندان در حال توسعه روش هایی هستند که با استفاده از سلول های بنیادی و فرایندهای طبیعی برخی از موجودات، بتوانند اعضا، ارگان ها و سیستم های بدن را باز تولید نمایند. کسی پیدا می شود که در سن 60 سالگی خواهان یک قلب جدید و تازه کار نباشد؟

 

ذهن خوانی

mindreading2_narenji_ir.jpg

شما هم جزو آن افرادی هستید که همیشه می خواستید بدانید که بقیه چه فکر می کنند، یا اگر دروغ می گویند بتوانید دست آنها را رو کنید؟ خب، حالا این توانایی را دارید، یا حداقل اگر یکی از دانشمندانی باشید که بر روی اسکنر عصبی کار می کنند، این امکان برایتان فراهم است. دانشمندان کار خوانش سه بعدی خاطرات انسان را با اندازه گیری فعالیت های عصبی شروع کرده اند. تنها باید منتظر گذشت زمان باشید تا بتوانید این دستگاه را در قد و اندازه تجاری هم بیابید.

 

Teleporting

cy12_narenji_ir.jpg

"اسکاتی من رو با نور بفرست" جملاتی مانند این تنها مخصوص فیلمهای علمی تخیلی از قبیل جنگ ستارگان نیستند، بلکه ایده اولیه جابجایی اجسام و افراد به طور آنی از محلی به محل دیگر هم هستند. شما می توانید در چشم به هم زدنی به هر زمان و مکانی سفر کنید. بسیاری از دانشمندان هم اکنون در حال تحقیق و مطالعه درباره امکان عملی جابجایی اتم ها هستند (که تا حدی هم به آن دست یافته اند). مطمئنا در آینده نزدیک نمی توانید خودتان را جابجا کنید، اما برای جابجای اشیاء و حیوانات انتظار زیادی لازم نیست.

 

تنفس زیر آب

underwater_narenji_ir.jpg

اگر یک غواص باشید، می دانید که فرآیند آمادگی برای شنا در زیر آب تا چه حد مشکل و دردسرساز است. باید مطمئن باشید که تمامی لباس ها و ابزارتان به درستی کار می کنند، همه چیز را چند بار کنترل کنید، تا بتوانید مدت زمان کوتاهی را در زیر آب به سر ببرید؛ زیرا میزان اکسیژنی هم که می توانید حمل کنید بسیار کم است. ولی امروزه دیگر زمان محدودیتی برایتان ایجاد نمی کند. با ساخت جلیقه تنفس زیر آب، تا هر زمان که بخواهید، می توانید زیر آب بمانید. این ابزار با استفاده از فیلتر مخصوصی، همانند یک آبشش اکسیژن را از آب جدا کرده و در اختیارتان می گذارد. حالا شما هم می توانید یک ماهی باشید.

 

 


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی