تبلیغات
mobahan مباهن تازه ها و رباتیك ونرم افزار و برنامه نویسی و فناوری ودانلود و... - آموزش مطالب نرم افزاری كامپیوتر
mobahan مباهن تازه ها و رباتیك ونرم افزار و برنامه نویسی و فناوری ودانلود و...
آیا میدانید امسال هم پربازدید ترین وبلاگ میهن بلاگ بودیم به من ایمیل بزنیدmobahan@in.com
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


باعرض سلام وعرض ادب خدمت كاربر گرامی امید وارم در این وبلاگ لحظات خوشی را سپری كنید. شما هم میتوانید بانظرات خود ما را راهنمایی كنید. (آیا میدانید امسال هم پربازدید ترین وبلاگ میهن بلاگ بودیم) كپی مطالی این وبلاگ فقط با درج آدرس وبلاگ ومنبع قانونی میباشد. مدیر وبلاگ

مدیر وبلاگ :
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
كدام مطلب سایت را زیادكنیم؟

تا به حال اسم کلید های hotkeys به گوشتون خورده:

Hot key

کلید تعریف شده، كلید محرك، كلید فورى
فرمان یك یا دو كلیدى كه باعث جابجایى كاربر به یك برنامه دیگر، كه معمولا یك برنامه مقیم حاقژفظه مانند ماشین حساب، دفترچه یادداشت شماره گیر تلفن، یا شبیه ساز ترمینال مى باشد، مى گردد. برنامه مقیم حافظه كه TSRنیز نامیده مى شود، در حافظه بارگذارى شده و خارج از صحنه مى ماند تا فرا خوانده شود.
برخی از این کلیدها عبارتند از:
CTRL+C Copy
CTRL+X Cut
CTRL+V paste
CTRL+Z Undo
CTRL+Y Redo
CTRL+A انتخاب همه گزینه های یک پنجره
DELETE پاک کردن فایل و انتقال به سطل بازیابی
SHIFT+DELETE حذف مستقیم فایل بدون انتقال به سطل بازیابی
پائین نگه داشتن CTRL به همراه کشیدن فایل یا پوشه مورد نظر کپی فایل یا پوشه مربوطه در محل دیگر
پائین نگه داشتن CTRL+SHIFTبه همراه کشیدن فایل یا پوشه مورد نظر ایجاد یک میانبر برای یکی از اقلام در مکان دلخواه
F2 برای تغییر نام فایل یا پوشه مربوطه
F3 فعال کردن امکان جستجو
ALT+ENTER مشاهده مشخصات فایل یا پوشه انتخاب شده
ALT+F4 بستن برنامه یا پوشه فعال جاری
ALT+TAB جابجایی بین چندین برنامه مختلف
ALT+ESC جابجایی بین چندین برنامه مختلف
SHIFT+F10 فعال کردن منوی زمینه برای موضوع انتخاب شده
Backspace برگشت به یک پوشه قبل
CTRL+ESC یا فعال یا غیر فعال کردن منوی Start
F10 یا کلید ALT فعال شدن منو های برنامه جاری و امکان انتخاب آنها
F5 refresh کردن پنجره جاری
پائین نگه داشتن SHIFT در هنگام داخل کردن CD جلوگیری از اجرای Autorun هنگام قرار دادن CD
+ BREAK فعال شدن پنجره مشخصات سیستم
+ D یا + M کمینه کردن تمام برنامه های جاری و مشاهده desktop
+ Shift +M باز کردن همه پنجره های کوچک شده
+ E باز کردن پنجره EXplorer
+ F فعال کردن پنجره جستجو
+ F1 فعال کردن پنجره Help
+ L قفل کردن کامپیوتر
+ R فعال شدن پنجره Run
ALT+SPACEBAR فعال کردن گزینه های انتخاب منوی سیستم
CTRL+P فعال کردن پنجره چاپ و امکان پرینت سند جاری

----------------------------------------------------------------------------------------------------

فید ار اس اس چیست؟


سایت تخصصی Bindownload امکان دسترسی به تازه‌ترین برنامه های روز دنیا و آموزش های حرفه ای را از طریق (RSS) فراهم کرده‌است. اکنون بسیاری از سایت‌های دانلود،خبری گردشی و ….جهان از این امکان استفاده می‌کنند.
امکاناتی که ار اس اس می دهد چیست؟
(RSS) این امکان را به کاربران اینترنت می‌دهد که بدون سر زدن به سایت یا وبلاگ مورد علاقه‌شان و تنها با ثبت نشانی (RSS) از آخرین به روز رسانی آنها مطلع شوند.
(RSS) باعث صرفه‌جویی در وقت کاربران اینترنت می‌شود و آنها را از سرگردانی و سردرگمی در سایت های اینترنتی نجات می‌دهد.

RSS چیست؟
RSS مخفف عبارت (Really Simple Syndication) یا به‌قولی (Rich Site Summary) است.
RSS نوعی از اسناد XML است که برای به اشتراک گذاشتن یا استفاده از عنوان‌های خبرهای جدید یا تیترهای یک سایت طراحی شده‌است. اولین بار شرکت Netscape در سال ۱۹۹۷ از RSS برای کم کردن ترافیک سایت و نشان دادن خلاصه خبرهای جدید استفاده کرد و پس از مدتی استفاده از آن عمومی شد.
RSS ….
برای مثال شما به ۲۰ سایت یا وبلاگ علاقه مند هستید و هر روز مطالب آن ها را میخوانید. یقینآ برای خواندن آنها سختی زیادی را متحمل میشوید. باید یکی یکی آنها را چک کنید و ممکن است یکی از آنها ازدستتان در برود. در صفحات متعدد مرورگر خودتون گم میشید و در نهایت از رسیدن به هدف اصلی خودتون که خواندن مطالب آن سایتها باشد عاجز میمانید. هر روز باید مدتی را صرف لود شدن قالب گرافیکی سایت ها کنید که ارزشی برای شما ندارند و تکراری شده اند ، فقط پهنای باند از دست میدهید… باید تبلیغات سایت ها رو تحمل کنید آن هم با سرعت اینترنت های ایران و… خوب حالا میخواین همه این دردسر ها برای همیشه تموم بشه؟ RSS اینجا به کمک شما میاد. هر سایت یا وبلاگی (به شرطی که خوراک RSS داشته باشد) دارای یک آدرس برای خوراک مطالبش است برای مثال آدرس خوراک مطالب سایت بین دانلود به صورت زیر است:

http://feeds.feedburner.com/bindownload_com
شما فقط کافیست این لینک را در مرورگر خودتون اجرا کنید تا برنامه خبرخوان شما آن را به لیست سایت هایی که شما آنها را دنبال می کنید اضافه کند. از این به بعد لازم نیست هر روز وارد زنگوله شوید تا مطالب آن را بخوانید فقط برنامه خبرخوان خودتون رو اجرا میکنید و آن با سرعت ده ها برابر فقط مطالب جدید را به شما نشان میدهد.
خوب آدرس خوراک هر سایت رو از کجا پیدا کنیم؟
در اکثر سایت ها و وبلاگ ها آیکون () RSS را در گوشه ای از سایت مشاهده می کنید. همچنین اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید در گوشه سمت راست نوار آدرس آن علامت RSS را مشاهده می کنید که می توانید با کلیک کردن بر روی آن فید سایت را به خبرخوان خود اضافه کنید.
RSS Reader چیست؟
Reader یک نرم افزار خبرخوان الکترونیکی‌است. اکنون نرم افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می توان با دانلود‌ آنها خبر خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم خبرخوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. هرچند مرورگر اینترنت اکسپلور ویندوز هنوز به این سیستم مجهز نشده اما مایکروسافت قول داده در ویندوز ویستا چنین امکانی را برای کابران فراهم کنند. هم‌اکنون بسیاری از مرورگرها از جمله نت‌اسکیپ، موزیلا و اپرا مجهز به RSS Reader هستند.
خبرخوان ها برنامه هایی هستند که اطلاعات بدست آمده از این فید ها را به شما نمایش می دهند. همانطور که برای گوش کردن MP۳ شما می توانید از برنامه های مختلفی استفاده کنید. برای فید هم صدها برنامه وجود دارد که چند تا از بهترین ها را به شما معرفی می کنیم.

Snarfer : این برنامه کوچک دوست داشتنی می باشد. پشتیبانی بسیار خوب از زبان فارسی ، سادگی و سرعت فوق العاده از ویژگی های بارز این برنامه هستند.

دریافت – حجم: ۴۷۴ KB
GreatNews : برنامه ای مشابه اسنارفر با کمی امکانات بیشتر و البته اندکی حجم بیشتر که به “خبرخوان باهوش” معروف است. از هر کدام بیشتر خوشتان میاید استفاده کنید.

دریافت – حجم:۸۰۰ KB
GoogleReader : با همه گرینه های بالا متفاوت است و محصول غول بزرگ اینترنت ، گوگل است. تفاوت آن این است که این برنامه آنلاین است و نیازی به نصب آن بر روی سیستم نیست میتوانید با یک اکانت Gmail از آن استفاده کنید. قابلیت های بسیار زیادی دارد که در این مبحث نمی گنجد و بعدها مفصل به آنها پرداخته خواهد شد. اگر سرعت را به قدرت ترجیح میدهید استفاده از آن توصیه نمی شود (بعلت سرعت پایین ایترنت های ایران). اگر قدرت را به سرعت ترجیح می دهید یا اینترنت پرسرعت دارید قطعآ بهترین گزینه Google Reader است. ورود به صفحه گوگل ریدر
توضیحات تکمیلی:
RSS مخفف “Really Simple Syndication” یا “Rich Site Summary” است و نوعی از داده است. و ایده آن برمی گردد به حدود ۱۲ سال پیش که یکی از مسوولان شرکت Apple برای اولین بار آن را پایه گذاری کرد البته نه به این قصد ، هدف او تسهیل در یک سری از امور شخصی برای پروژه های شرکت بود. شرکت Netscape در سال ۱۹۹۹ RSS را رسمآ پایه گذاری کرد و سعی کرد در مرورگر خود به اجرا بگیرد که به موفقیت زیادی در آن بدست نیاورد به مرور زمان این فرمت داده که بر پایه زبان XML است توسط شرکت های مختلف کامل شد. و در حال حاظر به RSS ۲.۰ امروزی تبدیل شده است.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

معرفی سیستم عامل Google Chrome، نِت بوک ها منتظر نیمه دوم 2010 باشند

google-chrome-window-rm-eng-gg.jpg

شاید باور این موضوع سخت باشد، اما پس از شایعات فراوان در خصوص سیستم عامل گوگل، این شرکت برنامه رسمی خود را در این خصوص اعلام کرد. طبق اعلام وبلاگ رسمی گوگل، Chrome OS یک سیستم عامل متن باز خواهد بود که توانایی راه اندازی دامنه وسیعی از سیستم ها (از نت بوک های کوچک تا سیستم های دستک تاپ حرفه ای) را خواهد داشت.

 

این سیستم عامل با پردازنده های x86 (از قبیل Atom اینتل) و ARM سازگار خواهد بود. به نظر می رسد اعلام خروج برنامه های گوگل از حالت آزمایشی بتا هم بخشی از این پروژه بوده است، زیرا قبل از این هم نسخه آفلاین برخی از این ابزارها ارائه شده بود و این ابزارها بخشی از شاکله اصلی سیستم عامل گوگل خواهند بود.

 

گوگل هم اکنون در حال مذاکره با برخی شرکت های پشتیبان است، تا سیستم عاملش را بر روی نت بوک ها و لپ تاپ های آنها ارائه نماید. حال برای دیدن نتیجه، باید تا نیمه دوم 2010 منتظر بمانیم، فکر می کنم که در آستانه یک انقلاب بزرگ فناوری ایستاده ایم و شاهد شروع امپراطوری بلامنازع گوگل بر تمام زندگی کامپیوتری انسانها خواهیم بود.

 ------------------------------------------------------------------------------------

چگونگی دستیابی به کلمه عبور شبکه های بیسیم (WiFi) با استفاده از BackTrack
By Abbas Vahedi   
Thursday, 02 July 2009

wepcrackbacktrack-head.jpg

یکی از مشکلات عمده شبکه های بیسیم در ایران، عدم توجه لازم به امنیت آنها است و البته وضعیت مودم های ADSL بیسیم که این روزها به شکل گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند، از آن هم بدتر است. تا به حال امتحان کرده اید که در محل کار و یا زندگی تان چند شبکه بیسیم سرگردان بدون هیچ گونه کلمه عبور و محافظی وجود دارد؟

 

اگر می خواهید کمی بیشتر از اصول امنیت شبکه های بیسیم سر در بیاورید و بدانید که تا چه حد در معرض خطر قرار دارید، این مطلب را دنبال کنید. ضمنا برای دیدن عکس ها با کیفیت بهتر بر روی آنها کلیک کنید.

 

در این مطلب قصد داریم بصورت مرحله به مرحله روش دستیابی به کلمه عبور یک شبکه بیسیم را با هم امتحان کنیم. اما قبل از آن نکته مهمی را باید بازگو کنم: دانش، قدرت است. اما قدرت به این معنی نیست که ما باید به آدم بده ی فیلم تبدیل شویم و به هرکار غیر قانونی دست بزنیم. دانستن نحوه باز کردن قفل که شما را تبدیل به یک دزد نمی کند. پس لطفا این مطلب را یک مقاله آموزشی و یک تمرین خلاقیت فکر بدانید.

 

مواد لازم:

حتی اگر یک نینجای امنیت کامپیوتر و شبکه هم نباشید، احتمالا به راحتی به این ابزار و مواد برای تمرین امروزمان دسترسی خواهید داشت:

 

یک آداپتور بیسیم: یک مبدل بیسیم، اصلی ترین ابزار برای دست یابی به کلمه عبور شبکه بیسیم است. زیرا در اولین قدم شما باید بتوانید شبکه را بیابید و با آن تبادل اطلاعات داشته باشید. آداپتور شما باید دارای قابلیت تزریق بسته های اطلاعاتی (Pocket) باشد. احتمالا به خرید یک آداپتور جدید با این قابلیت خاص نیاز خواهید داشت. در این آزمایش از یک آداپتور USB بیسیم Alfa AWUS050NH استفاده شده است.

 

سی دی لایو Back Track 3: این برنامه یکی از توزیع های ویژه لینوکس است که به تعدادی برنامه کاربردی جهت کنترل و ارتقاء امنیت شبکه مجهز شده است. شما می توانید نسخه سی دی لایو آن را با حجم 695 مگابایت از اینجا دانلود کنید و آن را بر روی یک سی دی رایت کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

یک شبکه WiFi: البته شرط اصلی این است که این شبکه کلمه عبور داشته باشد، وگرنه که بدون نیاز به این مطلب می توانید وارد آن شوید و به استفاده از اینترنت بپردازید!

 

صبر و طاقت کار با محیط command line: باید آنقدر صبر و حوصله داشته باشید که ده مرحله را در محیط command line با کدهای طولانی تایپ کنید و صبر کنید تا کارت WiFi تان اطلاعات را جمع کند تا بتوانید به کلمه عبور شبکه مورد نظر دست یابید. پس همانطور که دکترها به کودکان می گویند: لطفا کمی صبور باشید

 

آماده؟ سه، دو، یک، حرکت

 

ابتدا سی دی را در درایو بگذارید و پس از اجرای برنامه به محیط خط دستور آن وارد شوید. احتمالا در قسمت پایین و سمت چپ صفحه آن را می توانید بیابید. اولین کار، یافتن رابط شبکه تان است. پس این دستور را تایپ می کنیم:

 

Airmon-ng

 

ما تنها توانستیم یک رابط با نام ra0 را پیدا کنیم. پس دستوراتمان رابر اساس این اسم تایپ می کنیم. توجه داشته باشید، در صورتی که نام شبکه ای که شما یافته اید متفاوت است، آن را در دستوراتی که بعد از این می آید جایگزین کنید.  
 
حالا این چهار خط دستور را به ترتیب دنبال کنید. در عکس زیر می توانید نتایج آن را ببینید:

 

Airmon-ng stop ra0  
Ifconfig ra0 down  
macchanger --mac 00:11:22:33:44:55 ra0  
airmon-ng start ra0

 

wepcrack01.jpg

 

اگر نتایج صفحه خط فرمان شما شبیه آنچه در بالا می بینید نباشد، پس کارت WiFi شما دارای قابلیت تزریق پاکت های اطلاعات نیست و باید دنبال یک کارت بیسیم مناسب بگردید. اگر هم نتایج تان همانند این تصویر است، پس شما موفق شده اید که یک مک آدرس تقلبی در شبکه مورد نظر به شکل 00:11:22:33:44:55 ایجاد کنید.  
 
خب، حالا وقت آن رسیده که به دنبال شبکه های سرگردان دور و اطراف تان بگردید. این دستور را تایپ کنید:

 

airodump-ng ra0

 

با این کار لیستی از شبکه های بیسیم موجود در نزدیکی تان را مشاهده می کنید. وقتی که در لیست شبکه مورد نظرتان را پیدا کردید، کلید Ctrl+C را بفشرید تا کار جستجو متوقف گردد. خط مربوط به شبکه مورد نظر را های لایت کنید. دو بخش از اطلاعات این خط برای ما اهمیت دارند: BSSID و کانال (که با برچسب CH مشخص شده است). البته شبکه ای را که می خواهید به کلمه عبور آن دست یابید، باید در ستون ENC، نوع رمزنگاری آن WEP باشد و این روش برای رمزنگاری WPA قابل استفاده نیست.

wepcrack02.jpg

 

همانطور که گفتیم، برای توقف چستجوی شبکه ها از کلید Ctrl+C استفاده کنید. ممکن است برای یافتن شبکه مورد نظرتان چند بار کار جستجو را تکرار کنید. پس از یافتن شبکه مورد نظر آن را های لایت و کپی کنید تا در دستورات بعدی مورد استفاده قرار دهید.  
 
حال وقت آن رسیده تا فعالیت های شبکه مورد نظر را دنبال کنیم و جزئیات آن را در یک فایل ذخیره می کنیم.

 

airodump-ng -c (channel) -w (file name) --bssid (bssid) (interface)  
مثلا اینطور:  
airodump-ng -c 3 -w yoyo --bssid 00:23:69:BB:2D:0F ra0

 

توجه دارید که اطلاعات مربوط به channel و bssid را از خطی که قبلا های لایت کرده بودیم آورده ایم و filename نامی است که برای ذخیره اطلاعات انتخاب کرده ایم.

wepcrack03.jpg

 

این کار نتیجه ای مانند پس زمینه عکس زیر را به شما خواهد داد. به این صفحه کاری نداشته باشید. یک کنسول جدید باز کنید و دستور زیر را در آن تایپ کنید:

 

aireplay-ng -1 0 -a (bssid) -h 00:11:22:33:44:55 -e (essid) (interface)  
مثال:  
aireplay-ng -1 0 -a 00:23:69:BB:2D:0F -h 00:11:22:33:44:55 -e yoyo ra0

 

ESSID نام SSID اکسس پوینت شبکه مورد نظر است که برای شبکه ما yoyo است. کاری که این دستور انجام می دهد، تایید دوباره ارتباط موفق شما با شبکه مورد نظر است.

wepcrack04.jpg

 

حالا دیگر خیلی نزدیک شده اید. نوبت به این دستور می رسد:

 

aireplay-ng -3 -b (bssid) -h 00:11:22:33:44:55 (interface)  
اینطور:  
aireplay-ng -3 -b 00:23:69:BB:2D:0F -h 00:11:22:33:44:55 ra0

 

با این کار بر روی مسیریاب (روتر) ترافیک ایجاد می کنیم تا خروجی های بیشتری را بیابیم و به کارمان سرعت بخشیم. بعد از چند دقیقه، صفحه جلویی با خواندن و نوشتن پاکت های اطلاعات شروع به دور خوردن می کند. ( و تا زمانی که این خواندن و نوشتن ادامه داشته باشد، نمی توان از طریق شبکه yoyo به اینترنت گردی پرداخت). خب، حالا می توانید بروید و برای خودتان یک فنجان قهوه دم کنید و یا اینکه کمی استراحت کنید. زیرا برای دست یابی به کلمه عبور باید به قدر کافی اطلاعات جمع آوری کنید و این امر هنگامی ممکن می شود، که عدد مشاهده شده در ستون #Data حداقل به 10,000 برسد. در تصویر زیر این عدد هنوز 854 است!

 

بسته به قدرت شبکه ای که به آن متصل شده اید، این مرحله مدتی طول می کشد. شما برای ادامه کار باید در ستون #Data حداقل عدد 10 هزار را داشته باشید. البته در برخی موارد ممکن است به اعداد بالاتر هم نیازمند باشید.

 

wepcrack05.jpg

 

پس از آنکه به قدر کافی اطلاعات جمع اوری کردید، حال نوبت به اصل کار می رسد. صفحه کنسول سوم را باز کنید و دستور زیر را برای شکستن کد اطلاعات جمع آوری شده وارد کنید:

 

aircrack-ng -b (bssid) (file name-01.cap)

 

در قسمت filename دستور بالا باید نام فایل مورد نیاز با پسوند .cap را از در شاخه اصلی سیستم خودتان بیابید و در دستور جایگزین کنید. اگر در مرحله قبل به میزان لازم اطلاعات جمع آوری نکرده باشید، دستور aircrack هم کار نمی کند و پیغام می دهد که با اطلاعات بیشتر دوباره امتحان کنید. اگر اطلاعات جمع آوری شده کافی باشند و کار با موفقیت صورت گیرد، با پیغامی مانند شکل زیر مواجه خواهید شد.

wepcrack-success.jpg

 

کلمه عبور مورد نیاز در برابر عبارت KEY FOUND! ظاهر خواهد شد. حالا می توانید وارد شبکه شوید و از وبگردی تان لذت ببرید.

 

مشکلات احتمالی

با این مقاله می خواستیم نشان دهیم که دستیابی به کلمه عبور در سیستم رمزگذاری WEP، برای کسی که کمی حوصله به خرج دهد بسیار آسان است. البته ممکن است افراد در این مسیر مشکلات متعددی داشته باشند، اما یک فرد مصصم که ویل این کار را داشته باشد، مطمئنا از پس آنها بر می آید. احتمالا شما هم طی انجام مراحل چندین بار با مشکل کرش کردن برنامه و یا کندی زیاد دریافت اطلاعات هم مواجه خواهید شد. مثلا من بعد از 6 بار تلاش ناموفق بالاخره موفق به دست یابی به کلمه عبور مورد نظر شدم.

 

این کار از لحاظ تئوری بسیار آسان به نظر می رسد. اما میزان موفقیت شما به عوامل زیادی از قبیل مسافت شما تا محل قرار گیری شبکه مورد نظر، سخت افزار مورد استفاده و همخوانی آن با سخت افزار مقصد بستگی دارد. البته مهم تر از همه اینکه اگر شما از نظر زمانی در مضیقه باشید، قوانین مورفی تضمین می کنند که شما شکست خواهید خورد!

 

اگر با خواندن این مطلب به فکر افتاده اید تا شبکه های بیسیم تان را کمی امن تر از قبل مورد استفاده قرار دهید خواندن مطلب سایت های لایف هکر ، زد دی نت و ای آر اس تکنیک را به هیچ وجه از دست ندهید.

 


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی